Kołdra puchowa dla alergika – kupuj świadomie

Kołdra puchowa dla alergika – kupuj świadomie

Tak, kołdra puchowa jest odpowiednia dla alergików… Pora odczarować temat, który wbił się w naszą świadomość i obecnie jest brany za pewnik. Nasza publikacja przybliża kluczowe aspekty puchowych wyrobów pościelowych w kontekście alergii – zarówno skórnych, jak i tych manifestujących się w układzie oddechowym.

Puch a alergie

Kołdry i poduszki naszej marki Yessen posiadają wypełnienie z 100% nowego i czystego gęsiego puchu, który poddaliśmy wieloetapowemu procesowi prania, czyszczenia oraz obróbce termicznej w 120°C. Dzięki tym procesom uzyskaliśmy czystość i sterylność na bardzo wysokim poziomie. Nasze wyroby pościelowe są bezpieczne dla alergików i sprawiają, że na pewno nie zmarzniesz, ale i Twoja skóra będzie mogła oddychać. Nasz puch to jakościowy wyrób, dlatego kołdry i poduszki możesz prać w pralce w 60°C lub czyścić w profesjonalnych pralniach – wyroby Yessen służą naszym Klientom przez długie lata.

Tkanina, a roztocze kurzu domowego

Wyroby Yessen są uszyte z niepowtarzalnego materiału, który został opracowany w japońskim laboratorium. Jego barierowość wynosi niemal 100%, a to oznacza, że droga migracji roztoczy, drobnoustrojów i alergenów z wnętrza i do wnętrza kołdry/poduszki jest zamknięta. Sekretem naszej tkaniny jest unikatowy splot, dzięki któremu jest ona szczelna. Jednak mimo niemal idealnej szczelności, kołdra Yessen zapewnia przepuszczalność powietrza. Gęsty splot tkaniny chroni przed namnażaniem się roztoczy przy jednoczesnym zachowaniu lekkości. To zdrowy sen w bezpiecznych wyrobach pościelowych, dla osób, dla których zdrowie jest na pierwszym miejscu.

Certyfikowane wyroby pościelowe

Kołdry i poduszki Yessen posiadają certyfikat NOMITE, który przyznawany jest tylko wyrobom pościelowym spełniającym najwyższe normy higieniczne. Certyfikat ten jest gwarancją, że dany wyrób jest odpowiedni dla osób uczulonych na roztocze kurzu domowego. Producenci są zobowiązani do stosowania najlepszych tkanin blokujących ich namnażanie się.

Puch w Twojej sypialni

Prawdziwa kołdra puchowa to jakość i komfort. Jakość, która służy latami dając komfortowy sen. Kołdry Yessen, dzięki unikatowemu materiałowi są taż bezpieczne dla alergików, ale jak każde kołdry puchowe potrzebują uwagi – czego dokładnie? Oto krótka lista:

  1. Poranne roztrzepywanie – należy każdego ranka roztrzepać kołdrę i zapewnić jej miejsce do odpoczynku, najlepiej rozłożyć ją na łóżku.
  2. Wietrzenie – puch lubi być owiewany świeżym powietrzem.
  3. Parę stopni mrozu – warto sprawdzać temperaturę i kiedy tylko mamy na to czas i pogoda pozwala, to należy kołdrę wystawić na dobroczynne działanie kilkustopniowego mrozu, bez ekspozycji na silne promienie słoneczne.
  4. Chłodna i sucha sypialnia – warto spać w temperaturze nie przekraczającej 20°C przy jednoczesnym zachowaniu wilgotności powietrzna na poziomie mniejszym niż 50%.
  5. Zmieniaj poszewki raz na tydzień i pierz je w 60°C – wówczas nie tylko kołdra i poduszka, ale także Twoja pościel będą wolne od roztoczy i innych alergenów.

NAJNOWSZE POSTY

ODWIEDŹ
NASZ SKLEP ONLINE!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Yessen by Animex

ul. Bonarka 11,
30-415 Kraków, Polska

Adres e-mail:
kontakt@yessen.pl