Dlaczego nasz puch poddajemy sterylizacji?

Dlaczego nasz puch poddajemy sterylizacji?

Pierze i puch gęsi, czy kaczy to najstarsze wypełnienia pierzyn, kołder i poduszek w naszych dziejach. Wielu z nas pamięta z dzieciństwa te wyroby. Na przestrzeni lat sporo się jednak zmieniło w produkcji puchu i wyrobów pościelowych wypełnionych puchem, ale jedno pozostało – polski puch jest jednym z najlepszych na świecie!

Puch używany w naszych wyrobach pościelowych pozyskiwany jest od polskich dostawców. Surowiec, zanim zostanie użyty do produkcji kołder i poduszek Yessen, poddawany jest dokładnej obróbce składającej się z:

  • odpylania,
  • sortowania,
  • prania,
  • odtłuszczania,
  • suszenia,
  • sterylizacji.

Wieloetapowe przygotowanie produktu końcowego – puchu, wsparte licznymi badaniami laboratoryjnymi gwarantują doskonałą jakość puchu, jego wysoką sprężystość i niespotykaną lekkość. Procesy te mają także na celu oczyszczenie puchu, aby był on sterylny i posiadał właściwości hipoalergiczne.

Technologia dla zdrowego snu

Nasz zakład pierzarski kompleksowo zajmuje się przetwarzaniem pierza z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, specjalistycznej aparatury i własnego laboratorium, które bada puch na każdym etapie produkcji. Przemyślane procesy pozwalają nam stosować ekologiczne rozwiązania w zakresie prania puchu poprzez stosowanie przyjaznych środowisku detergentów oraz optymalizację zużycia wody. Pranie i odpylanie pozwalają nam pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń i lotnych pyłków. Tak przetworzony puch jest wolny od roztoczy i nie powoduje reakcji alergicznych.

Ze względu na wspaniałe właściwości izolacyjne, lekkość i sprężystość jest doskonałym wypełnieniem do kołder i poduszek Yessen. Te powstają także u nas – w szwalni położonej w pobliżu zakładu. Doświadczone szwaczki szyją nasze wyroby pościelowe z zachowaniem najwyższych standardów, aby kołdry i poduszki Yessen spełniały potrzeby osób wrażliwych na roztocze kurzu domowego.

NAJNOWSZE POSTY

ODWIEDŹ
NASZ SKLEP ONLINE!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Yessen by Animex

ul. Bonarka 11,
30-415 Kraków, Polska

Adres e-mail:
kontakt@yessen.pl