Certyfikaty

Kołdry i poduszki Yessen posiadają certyfikat NOMITE, który przyznawany jest tylko wyrobom pościelowym spełniającym najwyższe normy higieniczne. Certyfikat ten jest gwarancją, że dany wyrób jest odpowiedni dla osób uczulonych na roztocze kurzu domowego. Producenci są zobowiązani do stosowania najlepszych tkanin blokujących ich namnażanie się.

STANDARD 100 by OEKO-TEX jest wiodącym w świecie znakiem bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Produkty, którym przyznano ten znak, są wolne od substancji szkodliwych w stężeniach mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka m.in. pestycydów, formaldehydu, barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych i metali ciężkich. Puch wypełniający nasze kołdry i poduszki posiada ten certyfikat.

Certyfikat został przyznany przez Instytut Włókiennictwa, który jako jedyny w Polsce prowadzi procesy certyfikacji, wykonuje badania i wydaje certyfikaty dla wyrobów włókienniczych na znak STANDARD 100 by OEKO-TEX.

IDFL Laboratory and Institute to światowy lider w zakresie audytu oraz testowania puchu i piór stosowanych do wypełniania wyrobów pościelowych, odzieży outdoorowej oraz innych wypełnionych tekstyliów. Międzynarodowy instytut badawczy nie tylko bada wypełnienia i określa ich jakość, ale również przeprowadza inspekcje w podmiotach współpracujących. Nasz puch jest systematycznie badany przez IDFL, co gwarantuje jego jakość, ale i stanowi o zrównoważonej polityce surowcowej w zakresie pozyskiwania i produkcji puchu gęsiego.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
O ALERGII I NIE TYLKO

Czy zdrowy sen i alergia mogą iść w parze?

Sen ma dobroczynny wpływ na nasze ciało i umysł – wyspani po prostu działamy lepiej i sprawniej, bo nasze „baterie” są pełne. Co jednak zrobić, kiedy roztocza kurzu domowego nie pozwalają nam na optymalny nocny wypoczynek? Na jakość snu wpływa wiele czynników, takich…
CZYTAJ DALEJ

Czym żywią się roztocza?
Wiemy, że nie puchem!

Roztocze – mikroskopijne pajęczaki, uważane są od lat za alergen. Ich występowanie przyrównywane jest do natężenia traw. Uczulenie na nie manifestuje się między innymi: nieżytem nosa – katarem, kichaniem i łzawieniem oczu, a w przypadku silnej reakcji na alergen, może wystąpić astma oskrzelowa, duszność oraz liczne zmiany skórne.

CZYTAJ DALEJ

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Yessen by Animex

ul. Bonarka 11,
30-415 Kraków, Polska

Adres e-mail:
kontakt@yessen.pl